PROFIL ŠKOLY

Školský vzdelávací program Chrobáčiky objavujú svet

je rozpracovaný tak, aby sme prostredníctvom zmysluplnej edukačnej činnosti podporovanej doplnkovými aktivitami a napĺňaním cieľov celonárodných i interných projektov a krúžkovej činnosti zabezpečili celostný rozvoj a akceptovanie osobnosti každého dieťaťa. Prípravou podnetného edukačného prostredia podmieňujeme radosť zo získavania nových poznatkov učením sa hrou, ale aj vyhľadávanie príležitostí naučiť sa nové súvislosti a osvojené poznatky, zručnosti, postoje a hodnoty využiť v meniacich sa situáciách. Pedagogickí zamestnanci sú pripravení rozvíjať a kultivovať svoju osobnosť a celoživotné vzdelávanie využívať v prospech rozvoja detskej osobnosti -  uľahčujú mu adaptáciu na zmenené prostredie (MŠ, ZŠ), cieľavedome, systematicky a v tvorivej atmosfére rozvíjajú jeho kognitívnu (poznanie, myslenie, reč, inteligenciu, tvorivý potenciál,...)a nonkognitívnu stránku  (city, prežívanie, motivácia, postoje, životný štýl, hodnotový systém...), rešpektujú individuálne predpoklady dieťaťa a celistvosť edukačného pôsobenia.Hlavnými cieľmi vlastného zamerania našej  MŠ sa stali:

-Rozvíjanie environmentálneho cítenia v súčinnosti s kultúrnym a etickým správaním.

-Podporovanie fyzického, psychického a emocionálneho zdravia.

-Aktivizovanie poznania o vzniku našej obce, utváranie pocitu hrdosti na ňu, využívanie

miestnych  ľudových tradícií.

Profiláciu MŠ podmieňovala poloha našej obce a možnosti, ktoré z tejto skutočnosti vyplývajú.    Zameranie k environmentálnej výchove umožní poznávanie okolitej prírody (živej i neživej)na základe experimentovania, skúmania, bádania a zážitkového učenia, vychádzok do prírody a starostlivosti o životné prostredie konkrétnymi praktickými činnosťami.

Implementácia zdravého životného štýlu súvisí s aktualizáciou cieľov vyplývajúcich z potrieb zdravého rozvoja detí  v podmienkach stimulujúcich zručnosti a skúsenosti detí. Pri uplatňovaní obsahu výchovy k zdravému životnému štýlu vychádzame z požiadaviek pre telesnú a duševnú pohodu počas pobytu dieťaťa v materskej škole, formujeme vzťah k ochrane a podpore svojho zdravia, rozširujeme úroveň poznatkov a praktických zručností v oblasti poskytovania prvej pomoci, aktivizujeme správanie a konanie zamerané na prevenciu úrazov a ochorení, stimulujeme potrebu pohybu.

Zachovávanie tradícií v dedine, poznávanie ľudí s remeselníckymi zručnosťami a zoznámenie sa s kultúrnym dedičstvom prispeje k ich spoznávaniu deťmi a zachovaniu  pre nové generácie.

• Materská škola pri Základnej škole
    Veľké Lovce 97